Vyriausybė nuo birželio didina įvairias šalpos išmokas

Photo credit: wuestenigel on Visualhunt.com

Siekiant amortizuoti infliacijos pasekmes, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį Vyriausybė pirmadienį patvirtino naujus socialinės paramos išmokų dydžius. Jie didinami nuo birželio. 

Papildomoms išmokoms Vyriausybė numatė skirti 93,3 mln. eurų.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, pakeitimai buvo suderinti dar iki teikiant patikslintą biudžeto projektą, todėl Seimui jį galutinai patvirtinus Vyriausybė turi pritarti naujiems išmokų dydžiams.

„Šitą klausimą jau esame aptarę, tie dydžiai buvo suplanuoti dar Seimui teiktame biudžete, o kadangi Seimas jį jau yra priėmęs, tai reikėtų galutinai juos patvirtinti, kad institucijos galėtų padaryti perskaičiavimus ir jie įsigaliotų nuo birželio 1 dienos“, – Vyriausybės posėdyje sakė premjerė.

Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, padidintos išmokos leis socialiai pažeidžiamiausiems žmonėms lengviau išgyventi augant infliacijai.  

„Šie dydžiai buvo sparčiau indeksuoti ir nuo sausio 1 dienos atskiru Vyriausybės nutarimu, tai dabar tęsdami toliau siekį amortizuoti infliacijos pasekmes ir apsaugoti pažeidžiamiausias asmenų grupes nuo birželio 1 dienos patvirtinsime keturių išmokų didėjimą“, – posėdyje teigė M. Navickienė.  

Bazinė socialinė išmoka (BSI) didinama 4 eurais iki 46 eurų, šalpos pensijų bazė (ŠPB) – 23 eurais iki 173 eurų, tikslinių kompensacijų bazė (TKB) – 12 eurų iki 138 eurų, o valstybės remiamų pajamų (VRP) dydis – 18 eurų iki 147 eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia, kad padidėjus šalpos pensijų bazei, šalpos išmokos, priklausomai nuo jų rūšies ir gavėjų kategorijos, padidės 11,5–51,75 euro. Mažiausiai didės šalpos našlaičių pensija, labiausiai – šalpos neįgalumo pensija asmenims, netekusiems 100 proc. darbingumo iki 24 metų amžiaus. 

SADM nurodo, kad padidinus bazinę socialinę išmoką, padidės nuo jos priklausančių išmokų dydžiai: pavyzdžiui, vaiko pinigai didės iki 80,5 euro, o  išmoka vaikui daugiavaikėms ir nepasiturinčioms ar neįgalų vaiką auginančioms šeimoms – iki 127,88 euro.  

Padidėjus tikslinių kompensacijų bazei, priklausomai nuo specialiųjų nuolatinės slaugos ar priežiūros poreikių, šios kompensacijos didės 7,2– 31,2 euro.

Padidinus valstybės remiamas pajamas, vidutinis socialinės pašalpos dydis augs 109–125 eurais.

Pokyčiams reikės 93,3 mln. eurų iš valstybės biudžeto: BSI didinti – apie 39 mln. eurų, ŠPB – 13,8 mln. eurų, TKB – 10,2 mln. eurų, VRP – 30,3 mln. eurų, iš jų 26 mln. eurų bus paskirstyta savivaldybėms kaip dotacija.

Su BSI susijusias išmokas ir paramą gauna apie 600 tūkst., šalpos išmokas – apie 60 tūkst. asmenų. Tikslines kompensacijas – apie 92 tūkst. žmonių, kuriems nustatyti specialieji poreikiai.

SADM teigimu, senatvės pensijos didės 5 proc. (tam skirta 67,7 mln. eurų): vidutiniškai 25 eurais iki 510 eurų būtinąjį stažą turintiems senjorams, vidutinė pensija – apie 22 eurais iki 482 eurų.

Vidutinės netekto darbingumo pensijos, priklausomai nuo jo lygio, didės nuo 10 iki 21 euro. Bazinė pensija sieks 225,8 euro, o pensijų apskaitos vieneto vertė – 4,94 euro.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *