Vyriausybė spręs dėl ambasados Australijoje steigimo

Фото pixabay.com

Vyriausybė trečiadienį planuoja spręsti, ar steigti ambasadą Australijoje.

Tokį siūlymą yra pateikusi Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Ji reikalinga tolesniam Lietuvos interesų gynimui, politiniams kontaktams, ryšiams su diaspora, verslo ryšių plėtojimui ir konsulinių paslaugų Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams teikimui Australijoje ir Ramiojo vandenyno regione“, – nutarimo projekto lydraštyje teigia URM.

Ministerijos siūlymu, ambasada nuo šių metų liepos pradėtų veikti šalies sostinėje Kanberoje.

Šiuo metu Lietuvai Australijoje atstovaujama iš ambasados Japonijoje. Ministerijos teigimu, ši ambasada turi ribotas galimybes dirbti su Australija nerezidavimo sąlygomis.

Siūloma, kad ambasada Australijoje galėtų būti akredituota Naujajai Zelandijai, Malaizijai, Singapūrui, Indonezijai ir Džakartoje esančiam ASEAN sekretoriatui.

Be to, pasak, URM, čia gyvena gausi, gilias tradicijas turinti lietuvių bendruomenė.

„Australijos lietuvių bendruomenė jau ne kartą kreipėsi į Lietuvos valstybės vadovus prašydama įsteigti Lietuvos atstovybę, kad galėtų išlaikyti glaudų ryšį su Lietuva ir efektyviau prisidėti prie Lietuvos interesų realizavimo. Sprendimo dėl ambasados steigimo atidėjimas sukeltų lietuvių Australijoje nusivylimą“, – teigi ministerija.

URM duomenimis, kasmet vykstančių išvažiuojamųjų konsulinių misijų metu aptarnauti visų pageidaujančiųjų ne visada įmanoma: per misijas 2016 metais priimta 150 pareiškėjų, 2017 metais – 185, 2018 metais – beveik 300.

Be to, nesant ambasados šioje šalyje papildomų išlaidų ir darbo reikalauja rinkimų organizavimas. Ministerijos duomenimis, pernai šioje šalyje balsavo beveik 600 Lietuvos piliečių.

Ambasadai atidaryti šiemet reikėtų skirti 845 tūkst. eurų iš ministerijos asignavimų. Lėšų poreikis 2021 ir 2022 metais sudarys po 981 tūkst. eurų. Planuojama, kad ambasadoje dirbtų šeši darbuotojai.

Pasak URM, oficialiais Australijos 2016 metų gyventojų surašymo duomenimis, šioje šalyje gyvena daugiau nei 16 tūkst. lietuvių kilmės asmenų, tačiau neoficialiais lietuvių bendruomenės skaičiavimais, tokių asmenų gali būti daugiau nei 50 tūkstančių.

Оставить комментарий/ Parašyti nuomonę

avatar
600