Ž. Pavilionio komentarai apie prezidento statusą silpnina šalies pozicijas – Prezidentūra

Фото BFL/Шарунаса Мажейки

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio komentarai iškraipant prezidento statusą silpnina Lietuvos pozicijas, teigia šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovas spaudai.

Taip Prezidentūra reagavo į Rusijos provokatorių antradienį paskelbtą pokalbio su Ž. Pavilioniu įrašą, kuriame šis teigia, kad prezidento vaidmuo Lietuvos politikoje yra „simbolinis“.

„Prezidento statusas yra apibrėžtas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Bandymai jį iškraipyti susilpnina tarptautines Lietuvos pozicijas“, – BNS trečiadienį tvirtino prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis. 

Pasak jo, G. Nausėda savo metiniame pranešime antradienį atkreipė dėmesį, jog Lietuvos užsienio politikos sėkmė tiesiogiai priklauso nuo demokratijos brandumo šalies viduje, sakydamas, kad „tik jausdamiesi stiprūs ir vieningi šalies viduje, įgysime daugiau užsienio politikos svertų“.

Dėl Ž. Pavilionio tinkamumo toliau vadovauti Užsienio reikalų komitetui, G. Nausėdos nuomone, turi spręsti Seimas.

„Prezidentas mano, kad spręsti dėl Seimo komitetų vadovų tinkamumo eiti pareigas turi pats Seimas“, – teigė R. Jasiulionis.

Rusijos provokatoriai, žinomi pravardėmis „Vovan“ ir „Lexus“, su Ž. Pavilioniu susisiekė dar pavasarį, apsimetę Lietuvoje gyvenančiu Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu. Pokalbio įrašas paskelbtas antradienį.

Tuo pačiu metu jie vykdė provokacijas prieš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Kanados ir kitų valstybių politikus.

Paviešintame pokalbyje Ž. Pavilionis tariamam pašnekovui siūlė nekreipti dėmesio į G. Nausėdos požiūrį.

„Tu nekreipk dėmesio. Mes dabar Vyriausybė. Ingrida (Šimonytė – BNS), mano premjerė, galvoja, kaip aš. Užsienio reikalų ministras galvoja kaip aš, mes – pati didžiausia partija, pas mus – parlamentinė respublika, o prezidentas – simbolinis. Ir viskas“, – kalbėjo politikas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *