Žinutės apie koronavirusą grįžtantiems iš užsienio siunčiamos teisėtai – inspekcija

Фото из открытых источников

Žinutės, siunčiamos grįžusiems iš koronaviruso labiausiai paveiktų šalių grįžusiems žmonėms, nepažeidžia asmens duomenų apsaugos reikalavimų, ketvirtadienį skelbia Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

Pasak jos, paskutiniu metu pasigirsta nuogąstavimų dėl asmens duomenų tvarkymo teisėtumo mobiliojo ryšio operatoriams siunčiant SMS žinutes, kuriomis asmenys informuojami apie 14 dienų izoliaciją grįžus iš užsienio į Lietuvą.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija kreipėsi į Lietuvos įmones, kurios teikia mobiliojo ryšio paslaugas, prašydama pateikti su minėtais pranešimais susijusią informaciją.

Įvertinusi iš mobiliojo ryšio operatorių gautus atsakymus ir atsižvelgiant į Civilinės saugos įstatymą inspekcija konstatavo, kad Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatos nebuvo pažeistos.

Pasak inspekcijos, darytina išvada, kad mobiliojo ryšio operatorių minėtų SMS pranešimų siuntimo tikslas – suteikti informaciją ir rekomendacijas Lietuvos piliečiams, grįžtantiems iš regionų, kurie tuo metu buvo tapę COVID-19 rizikos zonomis.

Atsižvelgdama į tai, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija mano, kad operatoriai, tvarkydami savo klientų asmens duomenis, nepažeidė Bendrojo duomenų apsaugos reglamento.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *